Opis dojazdu do obiektu:

MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA położone jest w środkowo-zachodniej części Częstochowy, w dzielnicy Śródmieście, w Parku im. księdza Stanisława Staszica, nieopodal Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze, co gwarantuje doskonały dojazd ze wszystkich stron miasta.

Dojazd od strony Katowic, Krakowa, Warszawy i Łodzi (Droga Krajowa nr 1):

Jadąc DK-1 należy skręcić przy skrzyżowaniu z restauracjami McDonald’s i stacją paliw BP w kierunku centrum lub Poznania. Dalej należy jechać cały czas prosto, lub kierować się na Poznań, tj. al. Jana Pawła II. Mijając kolejne skrzyżowanie, dojeżdżamy do skrzyżowania ze sygnalizacją świetlną, gdzie po lewej stronie znajduje się stacja paliw BP, a na wprost – budynek Komendy Głównej Policji w Częstochowie (tzw. Trójkąt). Skręcamy w lewo, w ulicę ks. Jerzego Popiełuszki. Jedziemy prosto, mijając po prawej stronie Klasztor Jasnogórski, a po lewej aleje Najświętszej Maryi Panny. Po przejechaniu ok. 500 metrów, na pierwszym skrzyżowaniu za Jasną Górą, mając po prawej stronie Park im. ks.  Stanisława Staszica, a na wprost budynek Akademii Polonijnej, skręcamy w prawo, w ul. 7 Kamienic. Po przejechaniu ok. 100 metrów, po prawej stronie zobaczycie Państwo w parku budynki Muzeum Częstochowskiego, w tym także siedzibę Muzeum Górnictwa Rud Żelaza.

Dojście z dworca kolejowego Częstochowa Główna:

Po wyjściu z pociągu należy kierować się w stronę wyjścia głównego dworca PKP. Idąc prosto przez plac Rady Europy położony przed dworcem, po ok. 100 metrach skręcamy w prawo w al. Wolności. Dochodzimy do al. Najświętszej Maryi Panny i skręcamy w lewo, kierując się ku widocznej z daleka Jasnej Górze. Do Parku im. ks. Stanisława Staszica wchodzimy, kierując się na lewo (al. Sienkiewicza na wprost prowadzi pod sam szczyt). W głębi parku widoczne będą budynki Muzeum Częstochowskiego, w tym także siedziba Muzeum Górnictwa Rud Żelaza.

Dojście z dworca autobusowego:

Po wyjściu z autobusu należy kierować się w stronę wyjścia głównego dworca PKS. Skręcamy w prawo w al. Wolności, kierując się w stronę al. Najświętszej Maryi Panny. Po drodze mijamy po prawej stronie dworzec kolejowy Częstochowa Główna (plac Rady Europy). Dochodzimy do al. Najświętszej Maryi Panny i skręcamy w lewo, kierując się ku widocznej z daleka Jasnej Górze. Do Parku im. ks. Stanisława Staszica wchodzimy, kierując się na lewo (al. Sienkiewicza na wprost prowadzi pod sam szczyt). W głębi parku widoczne będą budynki Muzeum Częstochowskiego, w tym także siedziba Muzeum Górnictwa Rud Żelaza.

Dojazd komunikacją miejską:
autobus nr 12 i 16 (z Dworca Głównego PKP i Dworca PKS, kierunek III Al. NMP)
autobus nr 31 (z Dworca Głównego PKP i Dworca PKS, kierunek Jasna Góra)
autobus nr11 (z II alei NMP, kierunek Jasna Góra)

 

Comments are closed.

Skip to content