W ciągłej sprzedaży w MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA jest przewodnik autorstwa MARIUSZA GRZYBA z Działu Historii Muzeum Częstochowskiego, który  powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z prezentowaną w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie wystawą stałą. Opis fizyczny:  liczba stron 48, ilustracje 37, format 20×11,5 cm, oprawa miękka, cena 8,40 zł, rok wydania 2009.

 

W MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA można także zakupić książkę autorstwa ŁUKASZA PABICHA z Działu Historii Muzeum Częstochowskiego pt.: „KRAJOBRAZ GÓRNICZY ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ”, która została wydana w ramach Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego – Industriada 2011. Książka jest nie tylko prezentacją zachowanych w zbiorach Muzeum Częstochowskiego fotografii o tematyce związanej z górnictwem, ale też kopalnią wiedzy na temat historii górnictwa rudnego na ziemi częstochowskiej. W „Zarysie historii górnictwa i hutnictwa rud żelaza w regionie częstochowskim”, Łukasz Pabich odwołał się do czasów średniowiecza, do nowożytności, do czasu zaborów i niepodległości, a także do lat ostatnich, tj. do funkcjonowania ostatniej kopalni w regionie częstochowskim – kopalni „Wręczyca”, zamkniętej w 1982 roku. W publikacji znaleźć można streszczenie w językach angielskim i niemieckim. Opis fizyczny: stron 131, ilustracje 122, format 21 x 30 cm, oprawa miękka, cena 26,25 zł, rok wydania 2011.

 

KONKURS „PODRÓŻUJ PO SZLAKU” !!!

Celem konkursu jest uzbieranie co najmniej 10 pieczątek w 36 obiektach tworzących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Uczestnik konkursu, który uzbiera wystarczającą ilość pieczątek i prześle swój paszport (ulotkę) na wskazany na niej adres, otrzyma atrakcyjne gadżety z logiem Szlaku Zabytków Techniki. Ulotkę można odebrać w MUZEUM GÓRNICTWA RUD ŻELAZA.

REGULAMIN KONKURSU PIECZĄTKOWEGO znajduję na stronie Szlaku Zabytków Techniki:

http://zabytkitechniki.pl/pl/t/Podrozuj_po_Szlaku

 

Comments are closed.